PROFESJONALNY_A ARTYSTA_TKA /
PROFESJONALNY_A ANIMATOR_KA KULTURY
24.26.11.2020
Rodriguez Gallery zaprasza na kolejny cykl 6 webinarów, w czasie których zastanowimy się nad wieloma pytaniami, które nurtują młodych_e (i starszych_e) artystów_tki i animatorów_ki kultury i wszystkich, którzy mają ochotę działać na polu sztuki.
W jaki sposób promować własną twórczość? Jak budować i zarządzać projektem kulturalnym? Na czym polega współpraca z galerią? Gdzie szukać rezydencji artystycznych? Na czym polega praca i współpraca z kuratorem? Jak chronić swoje prawa autorskie?
Udział jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się online.
Obowiązują zapisy: agata@rodriguezgallery.com (proszę zaznaczyć, w którym konkretnie webinarze lub ewentualnie w całym cyklu)
Liczba miejsc jest ograniczona.
PROGRAM:

24 LISTOPADA (wtorek)

17:00 – 18:30
GALERIE SZTUKI - FAKTY I MITY
Wykład dotyczy problematyki istotnego podmiotu świata kultury, galerii sztuki współczesnej, która często spotyka się z niezrozumieniem ze strony odbiorców. W trakcie zajęć omówione zostaną cele i funkcje galerii, zasady jej funkcjonowania w kulturze i na rynku sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem targów sztuki.
Prowadzi: Agata Rodriguez

18:45 – 20:15
PRAWO AUTORSKIE
Webinar dotyczący praw autorski pozwoli lepiej zrozumieć ich specyfikę. Odpowie na pytania, czym one są, jak je chronić, czym jest przeniesienie praw autorskich i udzielenie licencji, jak zawierać umowy, jak chronić swoją markę i logo.
Prowadzi: Maciej Wróbel

25 LISTOPADA (środa)

17:00 – 18:30
BUDOWANIE I ZARZĄDZANIE PROJEKTEM KULTURALNYM
W ramach tego webinaru omówione zostaną sposoby określania celów i rezultatów projektowych. Uczestnicy_czki zapoznają się z metodyką zarządzania projektem i z możliwościami dotyczącymi pozyskiwania środków na wydarzenia kulturalne. Ponadto dowiedzą się także jak zbudować plan pracy, komunikacji w projekcie oraz zbadać i ograniczyć w nim ryzyka.
Prowadzi: Agnieszka Różyńska

18:45 – 20:15
ZAWÓD ARTYSTA
Podczas webinaru każdy_a z uczestników_czek będzie miał_a szansę nabyć wiedzę, która pomoże – krok po kroku – przygotować podstawy pod promocję siebie i własnej sztukę, a także zadbać o prawidłowy jej rozwój. Poszukamy odpowiedzi m.in. na pytania: Jak funkcjonuje polski i zagraniczny rynek sztuki? W jaki sposób promować i nie promować własnej twórczości? Jak właściwie napisać biografię artystyczną, artist statement oraz przygotować portfolio? W jaki sposób komunikować się z galeriami, ich przedstawicielami oraz kuratorami i krytykami? W jaki sposób przygotować i zgłosić projekt wystawy indywidualnej do większej instytucji.
Prowadzi: Kama Wróbel

26 LISTOPADA (czwartek)

17:00 – 18:30
SIŁA WSPÓŁPRACY W KULTURZE
W czasie tego webinaru uczestnicy będę mieli szansę zastanowić się nad możliwościami współpracy pomiędzy poszczególnymi uczestnikami kultury, zarówno z punktu widzenia artysty_tki, kuratora_ki jak i zarządzającego_cej instytucją.
Prowadzi: Karolina Leśnik

18:45 – 20:15
REZYDENCJE ARTYSTYCZNE
W czasie webinaru dowiemy się jakie korzyści przynosi udział w rezydencjach (dla artystów i nie tylko), gdzie ich szukać, jak aplikować, czego się spodziewać, a czego wymagać od organizatorów.
Prowadzi: Jagna Domżalska

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.